Filter

Nahk Nahk

Nahk

Nahk on inimese kõige suurem elund, olles mõjutatav otseselt nii keha sise- kui väliskeskkonnast.

Sisemiselt mõjutavad tiibeti meditsiini lähtekohalt nahka enim seedimine ja ainevahetus ning närvisüsteemi olukord. Viimane on otseselt mõjutatav “tuule” elemendist. Kui inimesel on tuul satkaalust väljas, kaasneb sellega lisaks ärevusele, stressiilmingutele, uneprobleemidele ka kuiv nahk, ekseemid, psoriaas jt nahahädad.

Tuul nö kuivatab nahka, nii nagu looduses pinnast. Seetõttu on hea närvisüsteemi hädade puhul kasutada lisaks rahustavatele ravimtaimesegudele ka nahka pehmendavaid õlisid: naha sisse määritud õli blokeerib tuule energia ka kehas. Samuti aitavad rahustavad rohud seespidiselt vähendada naha kuivamist.
Kahesuunaline tegevus toob kokkuvõttes kõige kiirema ja püsivama tulemuse.
Seedimise roll on naha tervishoius sama ilmne. Liigne magus, ebakvaliteetne toit viivad tasakaalust välja tule elemendi, ärritavad maksa ning koos väljapääsu otsivate jääkainetega avalduvad probleemid nahal aknena jms.

Seetõttu on hea lisaks toitumise korrigeerimisele võtta lisaks maksa ja verd puhastavaid ning tule energiat tasakaalustavaid taimesegusid ning toetada seda närvisüsteemi rahustavate rohtudega.