Nahk

Nahk Nahk

Nahk on inimese kõige suurem elund, olles mõjutatav otseselt nii keha sise- kui väliskeskkonnast.

Sisemiselt mõjutavad tiibeti meditsiini lähtekohalt nahka enim seedimine ja ainevahetus ning närvisüsteemi olukord. Viimane on otseselt mõjutatav “tuule” elemendist. Kui inimesel on tuul satkaalust väljas, kaasneb sellega lisaks ärevusele, stressiilmingutele, uneprobleemidele ka kuiv nahk, ekseemid, psoriaas jt nahahädad.

Tuul nö kuivatab nahka, nii nagu looduses pinnast. Seetõttu on hea närvisüsteemi hädade puhul kasutada lisaks rahustavatele ravimtaimesegudele ka nahka pehmendavaid õlisid: naha sisse määritud õli blokeerib tuule energia ka kehas. Samuti aitavad rahustavad rohud seespidiselt vähendada naha kuivamist.
Kahesuunaline tegevus toob kokkuvõttes kõige kiirema ja püsivama tulemuse.
Seedimise roll on naha tervishoius sama ilmne. Liigne magus, ebakvaliteetne toit viivad tasakaalust välja tule elemendi, ärritavad maksa ning koos väljapääsu otsivate jääkainetega avalduvad probleemid nahal aknena jms.

Seetõttu on hea lisaks toitumise korrigeerimisele võtta lisaks maksa ja verd puhastavaid ning tule energiat tasakaalustavaid taimesegusid ning toetada seda närvisüsteemi rahustavate rohtudega.

 • PADMA Basic

  PADMA BASIC on traditsioonilise tiibeti meditsiini kogemustel põhinev Šveitsis toodetud taimne toidulisand. Selle aluseks on klassikaline tiibeti retsept “Gabur 25”.

  19.00 
 • PADMA Digestin

  PADMA Digestin on loodud tiibeti traditsioonilise meditsiini retsepti, “Se ‘bru 5” (hääldus: sedru 5) alusel. Tugev seedimine on terve organismi kvaliteetse ülesehituse ja immuunsüsteemi toimimise aluseks.

  17.00 
 • Sorigi kortsudevastane kreem

  Toidab, elustab ja pehmendab nahka, andes sellele noorusliku sära ja, vähendades pingulolekut, aitab vältida kortsude teket.

  Kreem on valmistatud kuulsa 17. sajandi Tiibeti arsti retsepti järgi. 

  10.00 
 • Sorigi šampoon “Ta-chu De-gu”

  Šampoon ökoloogiliselt puhaste taimede ekstraktidest, mis on valmistatud Tiibeti meditsiinialaste tekstide järgi.

  11.00