PADMA Inc – iidsed Tiibeti retseptid ja Šveitsi kvaliteet
Tiibeti rohud alates 1969

PADMA tooted on aastasadade jooksul Tiibeti traditsioonilise meditsiini teadmistel ja kogemustel edasi kantud unikaalsed taimesegud, mida toodetakse Šveitsi kõrgeimate kvaliteedistandardite alusel alates 1969. aastast.

PADMA kombineerib Tiibeti iidse tarkuse kaasaegse teaduse, ülihoolikalt valitud tooraine ja Šveitsi kvaliteediga. Lisaks oma algsele kodumaale on paljud PADMA tooted aastate jooksul ennast tõestanud nii Eestis, teistes Euroopa riikides, kui Ameerikas — näiteks PADMA Basic verevarustushäirete ja ateroskleroosi, PADMA Digestin seedehäirete ning PADMA Nervotonin närvisüsteemi ja uneprobleemide vallas.

TOOTMINE JA KVALITEET

PADMA taimesegud koosnevad hoolikalt kokku segatud ja peenestatud taimsetest komponentidest. Ettevõte hoidub lisaainete, nagu säilitusained, lõhna- ja maitseained, värvained, kasutamisest. Sel moel järgitakse ka Tiibeti traditsiooni, kus rohtudes kasutatakse ainult looduslikke ja naturaalseid koostisosi.
Kasutatav tooraine vastab väga rangetele ametlikele kvaliteedinõuetele, mis on kohaldatud igale üksikule taimele eraldi. Pestitsiidide, raske metallide või hallituse märgid taimedes välistavad koheselt nende kasutamise tootmises.

Lisaks keemilisele analüüsile kasutavad PADMA kvaliteedi spetsialistid ka oma enese maitse- ja lõhnameelt. Inimese meeleorganid toimivad väga kõrge tundlikkusega tööriistadena, mis täiendavad omal arvestataval moel keemiliste testide meetodeid.

Padma Inc. toodab ravimeid ja toidulisandeid vastavalt ravimitele kehtestatud rahvusvahelisele standardile Good Manufacturing Practice (GMP). Ettevõte läbib Šveitsis regulaarselt ametlikke kontrolle.

TEADUSUURINGUD

Viimastel aastakümnetel on ravimite ja toidulisandite toomise registreerimiseks vajalikud nõudmised muutunud pidevalt rangemaks. Selliste ettekirjutuste eesmärk on kindlustada tervisetoodete kvaliteeti, turvalisust ja efektiivsust. PADMA esmane eesmärk on muuta Tiibeti farmakoloogilised tooted kättesaadavaks ka lääne patsientidele meie kaasaja seadusandlikus raamistikus.
PADMA ravimtaimesegudega on teostatud arvukalt eksperimentaaluuringuid ja kliinilisi katseid, kirjeldamaks toodete toimemehhanisme ning tõestamaks retseptide efektiivsust. Hetkel tegelevad teadlased PADMA toodete uurimisega Šveitsi, Austria, Saksamaa, Taani, Iisraeli ja teiste riikide ülikoolides ja kliinikutes.
Uuringutulemused on saaval järgmistes valdkondades:
Korduvad hingamisteede infektsioonid
Krooniline B hepatiit
Krooniline artriit
Seedeprobleemid, kõhukinnisus, kõhupuhitus, ärritunud soole sündroom
Alajäsemete ateroskleroos. Perifeersete arterite haigus – PAD ehk klaudikatsioon (põhimehhanismiks arterite ateroskleroos ja sellega seotud aterotromboos)

TEE LÄÄNDE

Padma Inc looja, Karl Lutz, osales 1954. aastal Tiibeti traditsioonilise meditsiini loengul Zürichis.Ta vaimustus loengul õpitust nii, et otsustas kaevuda veelgi enam iidse meditsiinisüsteemi kogemustesse ja filosoofiasse. Olles õppinud Tiibeti meditsiini mitu aastat elu Karl Lutzi kokku Dr. Peter Padmajeviga, kes omakorda oli Dr. Sul Tim Badma vennapoeg. Dr. Badma oli kuulus Tiibeti arst, kel õnnestus peatada tol ajal Siberit laastanud tüüfuse epideemia. Tema edust sai ka kuulda Vene Tsaar. Viimane kutsus Dr. Badma Sankt Peterburgi, kus ta avas esimese Tiibeti apteegi läänemaailmas.
Umbes 1960. aastal usaldas Dr. Peter Padmajev oma kuulsa onu retseptid Karl Lutzi hoolde. Saadud materjalide alusel lõi Karl Lutz Tiibeti retseptide uurimisgrupi Zürichis. Teadlased kümnest erinevast riigist uurisid neid ülestähendusi, mille alusel valmis nimekiri näidustuste kohta millal ja kuidas kõnealuseid traditsioonilisi taimesegusid kasutada. Nimekiri näidustuste kohta jagati koos vastvalminud taimsete tablettidega arstidele üle Šveitsi.
Martin Saxeril on valminud suurepärane dokumentaalfilm Tiibeti meditsiini tulekust läände pealkirjaga “Journeys with Tibetan Medicine.”

PADMA INC ASUTAMINE

Innustatuna Šveitsi arstidelt saadud positiivsest tagasisidest asutas Karl Lutz 1969. aastal Padma Inc. ettevõtte, mis hakkas kaasaegsete meetoditega tootma Tiibeti retseptide alusel valmistatud taimseid tablette. 1970. aastal andis Šveitsi tolleaegne ravimiamet “Swissmedic” oma heakskiidu taimsele segule Padma Lax (nr 179). Seitse aastat hiljem sai heakskiidu järgmine toode, Padma 28.
1994. aastal otsustas Karl Lutz minna pensionile ja andis Padma Inc juhtimise üle oma lähedasele kaastöötajale Dr. Herbert Shwablile, Austria bio füüsikule, kes juhib ettevõtet tänase päevani.
Koostöö Padma ja Tiibeti arstide ning institutsioonide vahel on sellest ajast järjest tihenenud. 1999. aastal kolis firma Zürichi lähedale Schwerzenbachi. Tänapäeval annab ettevõte tööd ligi viiekümnele inimesele.