SORIG – Tiibeti Meditsiini- ja Astroloogiainstituut

Tiibeti meditsiini süsteem on üks vanimaid maailmas ulatudes rohkem kui 5000 aasta taha. Meditsiini uurimise ja arendamise keskus loodi Tiibetis  17. sajandil. Tänapäeval jätkab selle keskuse tööd Tiibeti Meditsiini- ja Astroloogiainstituut – Men-Tsee-Khang.

Men-Tsee-Khang asub Indias, Dharamsalas, Mcleod Ganjis — linnakeses, mis on eksiilis elavate tiibetlaste keskus ja dalai-laama elukoht.

Men-Tsee-Khang on heategevuslik, kultuuriline ja hariduslik organisatsioon, mille patrooniks on Tema Pühadus dalai-laama. Instituut tegeleb aktiivselt teadustööga, osaledes mitmesugustes rahvusvahelistes meditsiiniuuringutes.

Men-Tsee-Khangi taimsed segud, teed ja kehahooldustooted on valmistatud tuginedes traditsiooniliste tiibeti meditsiini põhimõttele, et inimesel on kõige parem hoida end tervena ja tasakaalus looduse ja looduslike vahendite abil. Tootesari Sorig, mille nimi on tuletatud sõnadest Sowa rigpa (tiibeti keeles ravimisõpetus), hõlmab mitmesuguseid taimseid teesid,segusid, kreeme, õlisid, viirukeid jne. Kõik Sorigi toodetes kasutatud taimed on kasvatatud orgaaniliselt, suurem osa neist ligikaudu 3000 meetri kõrgusel Himaalaja mägedes. Kasvukoha puhas õhk, pinnas ja vesi tagavad taimede kõrge kvaliteedi. Iidsete retseptide järgi valmistatud tooted mõjuvad hästi nii kehale kui meelele.