Filter

Leiunurk

Leiunurk

Oleme siia koondanud toidulisandid ja muud tooted, mille puhul ametlik “parim enne” tähtaeg hakkab lähenema või on juba kätte jõudnud. Samas ei tähenda, et see toode ei oleks enam kasutuskõlblik.

Siin on võimalik saada tooted soodsamalt kätte, plaaniga neid kohe ka tarvitada.

Hea on mõned taimsed abivahedid hoida oma koduses ravimikapis ka ootevalmis, kuid sellised tooted võiks soetada tavarubriigist, kus toodetel on veel piisavalt varuaega säilimiseks.

Ametlikult tähendab “Parim enne” toidukauba või toidulisandi minimaalset säilimistähtaega. Mitte maksimaalset säilimisaega.

“Parim enne” tähistus viitab eelkõige toidu kvaliteedile. Seega võib pärast “parim enne” kuupäeva möödumist toidukaup kaotada oma lõhna- ja maitseomadusi, muutuda tekstuurilt või konsistentsilt ja väheneda võib toote vitamiinide sisaldus. Siiski kõlbab toode veel mõnda aega süüa ja ei too endaga kaasa ohtu tarbija tervisele.

Samuti võib selliseid tooteid pärast pakendil märgitud aega müüa. Ennekõike kipub “parim enne” möödudes toote kvaliteet kiiresti langema nö lahtistel toiduainetel nagu näiteks leib, sai, juust, küpsised, maiustused, maitseained, jahu.

Siinsed toidulisandid on aga enamuses pakitud kapslitesse, suures pakendis olevatesse omaette tee vms väga hästi väliskeskkonnast eraldatud minipakenditesse, mistõttu tootjate sõnul toimuvad nende omadused täiesti tõhusalt veel pikka aega pärast “parim enne” möödumist.

Seega hoiame loodust ning julgutame teid kasutama siinkirjeldatud tooted võttes nad võimalikult väikeses ajaaknas kasutusele, säästes sellega ka oma rahakotti.