Dorje Gotrab

Dordže Gotrab

Sorig.ee Dordže Gotrab palvelipud on seni teadaolevalt ainsad lipud, mis loodud kandma seda Tiibeti budistliku ja meditsiinipärandi ühte võimsaimat ravi- ja ja vaimse teostumise mantrat. Tiibeti suure meistri Guru Padmasambhava poolt meile pärandatud ja hiljem aarete leidja Dorje Lingpa (1346-1405) poolt meieni toodud mantrat kutsutakse ka Vadžra Kilbiks (purunematu soomus või kaitse), mida peetakse väga väekaks nii keha, kõne kui meele kaitsmisel. Lisaks keha ja meele tervendamisele muudab Dordže Gotrabi lugemine meele baasloomust nõnda, et vaid seda endale põhipraktikaks võttes on võimalik jõuda kõrgeima vaimse realisatsioonini. Toetavate mõju meelele avaldab ka DG amuleti või palvelippude poolt toetatud väljas viibimine.

Tiibeti vadžrajaana budismi rajaja Guru Padmasambava ennustas, et tulevaste põlvkodnade hädaks on üha kiirenev aeg ja elutempo ning nüristuv meel. Tema kirjutistes öeldakse, et selle ees ootava aja jooksul kimbutavad inimkonda erinevad haigused. Sellised, mida me pole kunagi varem näinud ja arstid ei saa ravida või isegi neile esimese hooga nime leida. Maad laastavad nälg; võitlused ressursside pärast ja palju tõsiseid sotsiaalseid probleeme. Padmasambava loodud ja Dordže Lingpa poolt taas avastatud ning meile õpetusliinis edasi pärandatud DG mantra on nende sõnul loodud, et just praegustel rasketel aegadel enese eest hoolitseda ning hädade eest kaitsta.

Palvelippude kirjeldus ja kasutamine:

Dordže Gotrabi palvelipud on trükitud Tiibeti meditsiini sümbolvärvina tumesinisele puuvillast vastupidavale kangale kuldse siiditrükina. Lippe ühendavad 5 värvilised paelad, mis sümboliseerivad  5 elementi (sinine-ruum, roheline-tuul, punane-tuli, valge-vesi, kollane-maa), toetades nende väge ümbruskonnas. Lipud on äärtest palistatud tagades tuule jt ilmastikutingimuste sees parema vastupidavuse.  Riputa Dordže Gotrabi palvelipud tuppa või hoovi meelepärasesse kohta. Jäta lipud oma kohale seniks, kuni nad on veel loetavad ja suures osas terved (Tiibeti traditsioonis ei eemaldata lippe sageli veel ka siis, kui need on alt üles peaaegu täielikult kulunud. Oma isiklikus keskkonnas hoidke neid nii kaua, kuni teie esteetiline kriitikameel lubab). Kui soovite siiski lipud eemaldada, põletage need puhtas kamina või lõkketules heade soovidega, vältides eelnevalt nende maha või põrandale kukkumist ning neile peale astumist.

Dr NIda Chenagtsang

Dordže Gotrab palvelipud on valmistatud vastavalt tiibeti arst ja ngakpa Dr. Nida Chenagtsangi juhistele ja soovitustele. Dr. Nida on ka selle projekti toetaja ja ellukutsuja.

Dr. Nida on öelnud:

Dordže Gotrabi palvelipud on suurepärane meetod tasakaalustamaks viite elementi millest kogu meie eksistents koosneb. Tasakaalutused väljenduvad kontrollimatute haiguste ja epideemiate, looduskatastroofide, provokatsioonide, ja emotsionaalsete tasakaalutuste näol, mis viivad konfliktide, sõdade ja  kõikvõimalike negatiivsete emotsioonide poolt põhjustatud kannatusteni.

Dr. Nida Chenagtsang སྨན་པ་ཉི་ཟླ་ལྕེ་ནག་ཚང་།


Heategevusprojekt

Dordže Gotrab palvelippudega toetame Nepaali Tiibeti Meditsiini Kolledžit.

Sowa Rigpa rahvusvaheline kolledž on Nepalis esimene asutus, mis pakub Lumbini budistliku ülikooli osana Sowa Rigpa – traditsioonilise Himaalaja ja Tiibeti meditsiini teadust. Katmandu, Boudhanathi piirkonnas asuv kolledž aitab hariduse ja teadusuuringute abil tagada selle väärtusliku meditsiinipärandi järjepidevuse.

Sowa Rigpa International College (sorigcollege.org)

 

Dordže Gotrab palvelippude projekt valmis koostöös:

Kaido Soobik

Tiibeti Meditsiini Keskus Men Ling
www.tibetmed.ee

Sandra Miländer

Saara Miil Textiles
instagram.com/saaramiiltextilesSandra

Tiiu Sindonen

Fotograaf/Kujundaja
tiiusindonen. eeTiibeti palvelipud