Gugul

Tiibeti traditsioonide järgi on gugulil omadus rahustada keskonda, puhastada negatiivsetest jõududest ja eemaldada takistusi.

10.00 

Saadavus: Laos

Kirjeldus

Gugul ehk India mürripuu

Gugul ehk India mürripuu on eeterlik vaik, mis on olnud tuhandeid aastaid India, Nepali ja Tiibeti üks kõige olulisem viiruk ja meditsiiniline vaik. Nimesid, millega teda kutsutakse on palju: India mürripuu, botaaniline nimi Commiphora wightii, mukul, guggul. Ta on levinud eelkõige Põhja-Indias, Nepaalis, Pakistanis, Bangladešis ja Põhja-Aafrika üksikutes piirkondades. See India mürripuu tüvele tekitatud vigastustest kogutav mahl, mida töödeldakse vastavalt on kõigi budistlike ja hinduistlike templite keskne viiruk kogu maailmas.

Tiibeti traditsioonide järgi on gugulil omadus rahustada keskkonda, puhastada negatiivsetest jõududest ja eemaldada takistusi. Seda kasutatakse tiibeti tervendavates ja takistusi eemaldavates rituaalides. Traditsioonilistes tekstides on kirjeldatud, et üks tõeline tiibeti joogi, ehk ngakpa, peab endaga alati kaasas kandma kolme takistusi tõrjuvat asja – phurbat ehk rituaalset nuga, sinepiseemneid ja gugulit.

Guguli magus lõhn ja delikaatne aroom loob meeldiva ja koduse atmosfääri ning koos tugevate raviomadustega on see ka läänes olnud tuhandeid aastaid väga populaarne. Gugul oli teada heebrealastele, roomlastele ja iidsetele kreeklastele. Vanimad läänelikud ürikud pärinevad Aleksander Suurelt. Guguli kõige olulisem koostisosa on steroid guggulsteron, millel on antibakteriaalsed omadused. Ta on üks tõhusamaid looduslikke antiseptikuid.

Traditsiooniliselt nii ajurveeda, tiibeti kui hiina meditsiinis kombineeriti gugulit teiste ravimtaimedega artriidi, nahahaiguste, närvisüsteemi valude, rasvumise, seedeprobleemide, suuinfektsioonide ja menstruaaltsükli probleemide raviks. 1960. aastate alguses avastasid India teadlased iidse sanskriti meditsiinilise teksti, mis kirjeldab kõrge kolesteroolisisalduse sümptomeid ja ravi guguliga. Tänapäeval kasutataksegi guggul it kõrge kolesterooli alandamiseks, artriidi ja akne korral.

Katsed on näidanud et india mürripuu ekstrakt stimuleerib kilpnäärme talitust ja võib leevendada hüpotüreoosi.

Koostisusad:

India mürripuu (Commiphora wightii)

Kasutamine:

Aseta väikese kogus gugulit söeketta (nt vesipiibu süsi) peale, kuumakindlale alusele ja süüta välgumihkli või kauem põleva pika tikuga. Lase viirukil alusel suitseda või liigu suitseva alusega ringi puhastatavates ruumides või esemete ja inimese a ümber.

Tähelepanu! Viiruki põletamisel jälgi tuleohutusnõudeid.

Põletage või asetada hõõguva viirukipulbri (nt. Drib Sang) kuhjakese peale.

Gugulit on hea kasutada vaimsete praktikate ajal. Samuti ruumide aja esemete puhastamiseks negatiivsetest ilmingutest, kõndides suitseva viirukiga läbi ruumide erinevad piirkonnad, nurgad ning lasta suitsul levida puhastatavate esemete ümber ja sees.

Netokogus: 50g

Päritolumaa: India

 

Lugemist