Universum Ühes Aatomis

Dalai-laama nägemus maailmast, kus meie erinevad lähenemisviisid saavad inimkonna kokku viia

15.00 

Saadavus: Laost otsas

Kirjeldus

Universum Ühes Aatomis

Galileo, Kopernik, Newton, Niels Bohr, Einstein. Nende arusaamad raputasid meie ettekujutust sellest, kes me oleme ja kus me maailmas seisame, ning nende kiiluvees on jätnud ebamugava kooseksisteerimise: teadus vs religioon, usk vs empiiriline uurimine. Kes on tõe hoidja? Milline on tegelik tee tegelikkuse mõistmiseks?

Pärast 40 aastat kestnud õpinguid parimate teadlastega ning eluaegset meditatiivset, vaimset ja filosoofilist uurimist esitab dalai-laama suurepärase analüüsi selle kohta, miks tuleb järgida kõiki uurimise – nii teaduslikke kui ka vaimseid – suundi. et jõuda tõest täieliku pildini. Uurides darvinismi ja karmat, kvantmehaanikat ja filosoofilist ülevaadet reaalsuse olemusest, neurobioloogiast ja teadvuse uurimisest, tõmbab dalai-laama olulisi paralleele reaalsuse mõtiskleva ja teadusliku uurimise vahel.

See hingematvalt isiklik läbivaatus on austusavaldus dalai-laama nii teaduse kui ka vaimsuse õpetajatele. Selle raamatu pärand on nägemus maailmast, kus meie erinevad lähenemisviisid iseenda, meie universumi ja üksteise mõistmisele saavad inimkonna teenistuses kokku viia.

Autor: Tema Pühadus dalai-laama

Keel: Inglise

Väljaandja: Harmony Kirjastus

 

Lugemist