Tiibeti palvelipud Lung Ta

Tiibeti palvelipud Lung Ta. Viie elemendi tasakaalustamiseks ja harmoonia loomiseks.

10.00 

Saadavus: Laos

Kirjeldus

Tiibeti palvelipud Lung Ta

Sõna lungta (ཀླུང་རྟ་, klung rta) koosneb kahest silbist: esimene, lung, tähistab elementi “ruum” elementide viiekordses klassifikatsioonis “maa, vesi, tuli, õhk ja ruum” ja tähistab ” universaalset alust või kõikehõlmavust. Ilma elemendita“ruum“ ei oleka teistel elementidel võimalik tekkida

Teine silp ta (hobune) viitab ‘suurepärasele hobusele’ (རྟ་མཆོག་, rta mchog) ja kuna iidsetel aegadel oli hobune Tiibetis suurima kiirusega reisimise sümboliks, siis antud juhul hobune sümboliseerib iga ilmingu või asja, mis sõltub viiest elemendist, muundumist negatiivsest positiivseks, halvast heaks, ebaõnnest õnneks, halbadest märkidest õnnemärkideks, vaesusest õitsenguks, ja see tähendab, et see peaks toimuma väga kiirelt

Traditsiooniliselt on palvelippe viis. Viis värvi on paigutatud vasakult paremale kindlas järjekorras. Viis värvi esindavad viit elementi. Erinevad elemendid on konkreetsete traditsioonide jaoks seotud erinevate värvidega. Sinine sümboliseerib taevast ja ruumi, valge sümboliseerib õhku ja tuult, punane sümboliseerib tuld, roheline sümboliseerib vett ja kollane sümboliseerib maad. Tiibeti meditsiini järgi luuakse tervist ja harmooniat viie elemendi tasakaalu kaudu.

Palvelippe kasutatakse rahu, kaastunde, tarkuse ja  tasakaalu loomiseks, nii inimeste meeles kui looduses meie ümber.  Tiibetlased usuvad, et tuul puhub lippudel olevaid palveid ja mantraid edasi , et levitada head tahet ja kaastunnet kogu läbivasse ruumi. Seetõttu usutakse, et palvelipud toovad kasu kõigile.

Riputades lippe kõrgetetesse kohtadesse, kannab Lungta lippudel kujutatud tasakaalu ja rahu kõikidele olenditele. Kui tuul liigub üle lippude pinna, mis on tundlikud vähimagi tuule liikumise suhtes, puhastatakse ja väestatakse õhku mantrate abil. Lipupalved muutuvad universumi püsivaks osaks.

Meie pakutavatele lippudele on omad head sõnad peale lugenud
Laama Ugyen Bhutanist

 

Suurus 26 x 30 cm
Lippude arv paelal 10 tk
Paela pikkus 2.70 m

Päritolumaa: Bhutan

 

 

Lugemist