Tiibeti embrüoloogia

Praktiline juhend kõigile

15.00 

Saadavus: Laost otsas

Kirjeldus

Tiibeti embrüoloogia 

Praktiline juhend kõigile.

Tiibeti budistlik meditsiiniline embrüoloogia – praktiline juhend kõigile, mis käsitleb üksikasjalikult inimembrüo teket ja arengut Tiibeti meditsiini ja budismi vaatenurgast.

Tiibeti meditsiini arvates ei ilmu uus inimene mitte ainult eostamise tulemusel, vaid – nagu seda tugevalt rõhutatakse – vanemate ja bardoteadvuse vahelise karmalise suhte, erinevate emotsioonide ja viie elemendi olemasolu tõttu, mis on eostamise vältimatud põhjused ja tingimused.

Ema üsas mängivad kolmkümmend kaheksa erinevat rLungi e. tuule energiat lapse arengus võtmerolli ja tiinusperioodil muutub embrüo kuju kolmeks oluliseks etapiks.

Kuigi need kontseptsioonid võivad alguses tunduda keerulised, mõistab lugeja peagi, et need on suurepärased vahendid embrüo arengu dünaamika, eriti sisemiste, ülevate jõudude koosmõju mõistmiseks, mis on võtmetähtsusega sündiva ime jaoks – intelligentne olend, kes on pärit vaid kahest rakust.

Raamat pakub ka arutelu vaimu-keha olemusest ja inimkeha kolmest põhienergiast Tiibeti meditsiini kontekstis, st rLungist kui keha ja vaimu peenest põhienergiast, mis säilitab õhuelemendi olemus, Tripa kui keha soojusenergia, mis on seotud tuleelemendiga ja looduses kuum ning Badkan on keha voolav energia, mis on seotud maa ja vee elemendiga ning looduses külmaga.

Loodetavasti aitab see lugejatel tuvastada nende energiate iseloomulikke jooni endas ja oma keskkonnas ning arendada praktilist, tervist toetavat lähenemist toitumisele ja elustiilile, mis on vanemate ja nende tulevaste laste heaolu jaoks hädavajalik.

Lisasin ka mõned praktilised soovitused ja mõned traditsioonilised kombed, mis on seotud tiinuse, sünnituse ja vastsündinud lapse esimeste päevadega, lootes anda juhiseid värsketele vanematele ning anda teile lühikese ülevaate Tiibeti rikkalikust kultuurist, millel on palju pakkuda kaasaegne tööstusmaailm.

Parimate soovidega teile ja teie lastele head tervist ja pikka iga.

Dr Tenzin Nyima

Lehekülgede arv: 118

Keel: Inglise

Väljaandja: Men Tsee Khang Kirjastus, India

 

Lugemist