Suveootuse paastulaager 17.-19. mail 2024 a. KOHAD TÄIS

159.-

Äriklient (KM kohuslane), vali alt ärikliendi valik.
Majutus
Koolituse juurde kuulub ka majutus
Koolitus

Laost otsas

Kirjeldus

Suveootuse paastulaager autentse Tiibeti pärimusmeditsiini võtmes 17.-19. mail 2024 a.

Mis võiks olla ilusam, kui oma keha rannahooajaks lokkavate kevalillede ja maikuise särava päikese all ette valmistada! Seega, kui oled vastlapäevajärgse paastu maha maganud, pole veel hilja enne suurt suve oma keha ja tervist joonde ajada. Kui kevadel aga paastusid, ei tee paha seda mõnusa nädalavahetuse kestel korrata. Topelt ei kärise.

Seda enam, et ka tänapäeva teadus on jõudnud tõestuseni, et regulaarne paastumine täiskasvanueas pärsib kasvuhormooni liigset tootmist kehas ning seeläbi väheneb kasvajate risk, teisalt ka südame-veresoonkonnahaiguste ja diabeedi ning degeneratiivsete haiguste oht. Tiibeti meditsiin soosib kehale puhkuse andmist ja seeläbi seedeprobleemide, jõuetuse, väsimuse ületamist. Paast peab olema aga läbi viidud nii, et teised kehaenergiad sellest häiritud ei saaks, ning seeläbi ei seaks me ohtu oma närvisüsteemi ja maksa tööd ning kogu immuunsüsteemi aluseks olevat seedekuumuse tugevust.

Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling paastupäevi veetes,
* saad juhtnöörid paastumaks täpselt oma kehatüübi ja võimalike patoloogiate kohaselt.
* lisaks saad uriini-, keele- ja pulsidiagnostika abil ülevaate oma tervise hetkeseisust
* kuulda Tiibeti jooga- ja meditatsioonitundide vahel huvitavaid loenguid Himaalaja tarkusest toitumise ja eluviiside vallas.
* teeme mitmeid erinevaid joogatunde tiibeti meditsiini liini õpetuste baasil füüsise ja vaimu toonuses hoidmiseks, läbime joogamatka,
* vaatame teemakohaseid filme.

Kuidas täpselt paastumine toimub?

See pannakse koostöös paastujaga paika, arvestades tema kehatüüpi ja tervislikku seisundit. Viimastest annavad selgust osaleja poolt kaasa võetud hommikune uriinianalüüs, pulss ja keha vaatlus selleks välja õppinud korraldajate poolt. Paastu ajal ei sööda küll tahket toitu, kuid teatud kehaenergiate tasakaalus hoidmiseks pakutakse piiritletud koguses mõningaid taimseid mahlu ja puljongit ning spetsiaalseid verd ja maksa puhastavaid tiibeti iidsete retseptide alusel koostatud taimepulbreid. Nõnda toimides püsib organism koormusvabal perioodil tasakaalus ning paastu tulemused on püsivamad.
Paastu ajal on võimalik lisatasu eest saada massaažile tuginevaid tiibeti teraapiaid.

Kellele paastumine sobib?

Paastumine on soovitatav tervise säilitamiseks ning bioloogilise vananemise tempo aeglustamiseks enamikele meist. Eriti siis, kui inimene ei omasta toitaineid, on söönud liialt õliseid ja rammusaid toite, tunneb kurnatust, seedehäireid (sh puhitused ja kõrvetised). Samuti kui tal on lihas- ja liigesjäikused (tiibeti meditsiini kohaselt liigsest tuule energiast põhjustatuna), sage nakkushaiguste põdemine, sage urineerimine, kasvajad, artriit, põrnavaevused, kõrivaevused, südame-veresoonkonnahaigused, kõhulahtisust ja oksendamist põhjustavad põletikud (palavikud), letargia, kehv isu, kõhukinnisus, uriinipeetus, rasvumine.
Paastumine selitab ja teravdab meeli, annab kehale kergust, ergutab isu, annab energiat ja elujõudu, reguleerib nälga ja janu ning toetab siseorganite tööd.

Siiski mõnel juhul on paastumine vastunäidustatud: näiteks, kui inimene on liiga nõrk ja (haigusest) kurnatud. Samuti ei ole täispaast mõistlik alaealistele ning rasedatele. Sel juhul tuleks teha leebet puhastavat ravi.

Ööbimine:

Ööbimine toimub Men Lingi maakeskuses, voodites, valgete linade vahel. Meil on kahe-, viie- ja kuuekohalised mugavad punaste vaipadega elegantsed toad peamajas ning vajadusel lisakohad teraapiamajas ja/või väikeses retriidimajakeses.

Juhendajad:

Paastulaagrit viivad läbi tiibeti meditsiini terapeudid Kaido ja Silva Soobik (Õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM) dr. Nida Chenagtsangi käe all Hispaanias ja Prantsusmaal). Silva Soobik on omandanud Tartu Tervishoiukõrgkoolis toitumisnõustaja eriala. Igapäevaselt tegutsevad Kaido ja Silva oma Pärnu kesklinna kliinikus Man Ling tiibeti meditsiini terapeutidena (www.tibetmed.ee)

Algus:

Laager algab 17. mai kell 18.00

Laager lõppeb 19. mai kell 14.00

Hind:

Hind: 159 eurot, millest 35 eurot jääb loobumise korral tagastamatuks.

Käibemaksukohuslasel lisandub hinnale käibemaks.

Osalemisest loobumise tingimused:

Kui ilmneb, et laagrisse ei ole võimalik tulla, siis palume sellest võimalikult vara teatada e-kirjas silva (ätt) tibetmed.ee. Pakume võimaluse osaleda mõnes teises laagris või tagastame tasutud makse põhiosa. 35 eurot, jääb broneerimistasuna tagastamatuks.

Lisainformatsioon:

silva (ättt) tibetmed.ee Tel: 5166646

 

Lugemist