Oleme ajutiselt suletud kuni 8. oktoobrini 2023 We are temporarily closed until 08 October 2023

Sorigi Horme stressiteraapia komplekt

Horme teraapia eesmärk on tuulehäirete (psühho-emotsionaalsete stressiprobleemide) tervendamine. Horme teraapia soodustab und, vabastab pingetest, stressist ja lõdvestab keha.

33.00 

Saadavus: Laost otsas
Sorigi Horme stressiteraapia komplekt

Kirjeldus

Sorigi Horme stressiteraapia komplekt

Horme teraapia

Horme teraapia eesmärk on tuulehäirete (psühho-emotsionaalsete stressiprobleemide) tervendamine. Horme teraapia soodustab und, vabastab pingetest, stressist ja lõdvestab keha.

Traditsiooniliselt õpetatakse Horme teraapiat suuliselt, kuna meditsiinikirjanduses pole palju materjali kirjeldatud. Mõned teraapiapunktid on ühised mokša teraapiale, kuid Horme’l endal on ka oma traditsioonilised punktid.

 

Horme päritolu

Etümoloogia järgi pärineb termin Hor-me või Hor gyi me btsa’ ülem-Tiibeti nomaadidelt. “Hor” viitab Põhja-Tiibeti elanikele Tiibeti platool. Vana Tiibeti ajalugu kirjeldab, et seal oli kolm peamist elanike etnilist rühma: valged, kollased ja mustad hori inimesed.

„Me“ tähendab selles konkreetses praktikas kasutatavat tuld või tule poolt tekitatud soojust. Horme on siis nende Tiibeti põhjapoolsete piirkondade tervendav praktika, mis hiljem jõudis Kesk-Tiibetisse. Traditsioonilist ajalugu vaadates näeme, et Tiibeti Meditsiini Neli Tantrat –  Gyud-shi lisas ka termini Hor-me „Ägeda Palaviku“ peatüki esimesse ja kolmandasse tantrasse.

 

Horme on kodune ravimeetod

Horme on lihtne ja tõhus teraapia tuulehäirete korral. Oma lihtsuses on see suurepärane kodus tehtav tervendamispraktika.  Traditsioonliliselt kasutasid tiibeti arstid e. Amchid Horme teraapiat külades, nomaadide juures jm. tõsiste tuulehäirete ja psühholoogilise tasakaalustamatuse probleemide korral. Kauplejad ja reisijad olid harjunud oma teele kaasa võtma Horme teraapia koostisosi, mida kasutati vastavalt vajadusele või mõnikord ka erakorralise abi andmiseks.

 

Horme tiibeti meditsiiniteraapias – meetod ja tervendamine

Horme teraapia on tehnika, kus soojendatakse teatud elutähtsaid kehapunkte peas, kätel, jalgadel, kõril, seljal ja rindkere raviõliga immutatud padjakeste abil. Raviõlile või sulavõile lisatakse muskaatpähkli pulbrit (Myristica fragrans) ja köömnepulbrit (Carum carvi ).

Horme teraapia punktid on üldiselt suuremad kui moksapunktid, kuna need katavad rohkem keharuumi.  Teraapia leevendab kopsuvalu ja kopsuhaigusi, mis on põhjustatud eelkõige tuule probleemidest e. strtessist, teadvusekaotust, närvilisust, ärevust, värisemisest, šokki, peapööritust ja paanikahoogusid. Samuti avab see kanaleid, kus energia kaob või vabaneb kontrollimatult, ja see taastab keha elutähtsa energia liikumise. Horme terrapiat võib kasutada ka lihtsa päästeravina depressiooni ja minestamise erakorralistel juhtudel.

Teised näidustatud juhtumid on näiteks madal füüsiline energia, verekaotus, sünnitusjärgsed meelehäired, õnnetused, hirmust ja murest põhjustatud emotsionaalsed häired, menopausi sümptomid ja kõrgusekartus.  Seda kasutatakse ka tugeva stressi ja pingete, läbipõlemise, tugevast sterssist põhjustatud seljavalu, kuiva ja kareda naha ning tuule/ sterssisurvest põhjustatud selja- ja õlavalu ning tinnituse puhul. Horme on moksibutsiooni asendusravi, kui moksat ei saa kasutada näiteks raseduse, operatsioonijärgselt, laste, eakate või füüsiliselt nõrkade inimeste puhul.  Seda võib soovitada ka inimestele, kes on terved, kuid ei suuda keha/vaimu lõdvestada, kellel on unehäired või kes otsivad rahu.

 

Tähelepanu!

Horme teraapiat ei tohi rakendada kõrge palaviku, kõrge vererõhu, tõsiste infektsioonide ja põletike ning kuuma sapihaiguse (nt kollatõbi) korral.

 

Kasutamine:

Valage natukene õli soojendajasse ja oodake kuni see on piisavalt kuum. Võib õli pliidil ka eelnevalt soojendada. Asetage Sorigi Horme stressiteraapia padjake kuumutatud õli sisse. Võtke see välja, pange see punktile. Hoidke hetke kuniks tunnete kuumust. Korrake protseduuri. Kuumutage igat punkti viis minutid või kauem. Jälgige et õli oleks piisavalt kuum aga kindlasti mitte kõrvetav

Sorigi Horme Stressiterapia õli sobib suurepärast rahustavaks massaažiks. Eriti näo, kaela ja turja pingete puhul,

 

Punktid:

Horme teraapias kasutatakse eelkõige viite punkti – viit tuule väravat. Üks pealae keskel, kaks peopesade keskel, kaks jalataldade keskel. Masseerige pärast kuumutamist õrnalt õli punktil naha sisse. Võite soojendatud õliga pärast teraapiat hõõruda kõiki probleemseid kohti kehal.

Komplekt koosneb:

Õli netokogus: 100 ml

Padjakeste netokogus: 10 kotikest.

Lambi kogus: 1. 

Lambi kõrgus 11 cm. Anuma läbimõõt 7 cm. Anuma sügavus 1,5 cm

Tootja: Tiibeti Meditsiini- ja Astroloogia Instituut Men Tsee Khang, India.

 

 

Lugemist