Paastuspurt lihavõtte eel 7-9 aprill — Broneeritud
149.-
Äriklient (KM kohuslane), vali alt ärikliendi valik.
Laost otsas
- Kirjeldus
- Lisainfo
Kirjeldus
Paastuspurt lihavõtte eel 7.-9. aprillil 2023
Kui oled vastlapäevast alates vagalt ja tarmukalt paastulainel sammunud ning liha ja/või piimatooted oma menüüst välja visanud, on Suurel Reedel, enne pühapäevast rõõmulist lihavõttepüha paras teha viimane paastuspurt.
Viimane pingutus teiste paastujate seltsilisel toel ja kaasaaitamisel, loobudes lõpuks kogu tahkest toidust. Tegelikult ei ole ülestõusmispüha eelsel vaiksel nädalal kellelegi liiast hoog maha võtta ja kehale ning meelele puhkust anda. Ka neil, kel seni paast sootuks meelest läinud.
Nõnda nagu kirikukalendrisse integreeritud paast on tulnud iidsetest loodusrahvaste rütmidest, soosib ka tiibeti meditsiin kevadist kehale puhkuse andmist talvel kogunenud külma energia vähendamise ja seeläbi seedeprobleemide, jõuetuse, väsimuse ületamiseks. Paast peab olema aga läbi viidud nii, et teised kehaenergiad sellest häiritud ei saaks, ning seeläbi ei seaks me ohtu oma närvisüsteemi ja maksa tööd ning kogu immuunsüsteemi aluseks olevat seedekuumuse tugevust.
Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling paastupäevi veetes, saad juhtnöörid paastumaks täpselt oma kehatüübi ja võimalike patoloogiate kohaselt. Lisaks saad uriini-, keele- ja
pulsidiagnostika abil ülevaate oma tervise hetkeseisust ning kuulda Tiibeti jooga- ja meditatsioonitundide vahel huvitavaid loenguid Himaalaja tarkusest toitumise ja eluviiside
vallas. Teeme palvematka Jõõpre Püha Suurkannataja Georgiuse kiriku juurde, vaatame paastu- ja terviseteemalisi filme.
Kellele paastumine sobib?
Paastumine on soovitatav tervise säilitamiseks ning bioloogilise vananemise tempo aeglustamiseks enamikele meist. Eriti siis, kui inimene ei omasta toitaineid, on söönud liialt õliseid ja rammusaid toite. Samuti kui tal on lihas- ja liigesjäikused (tiibeti meditsiini kohaselt liigsest tuule energiast põhjustatuna), sage nakkushaiguste põdemine, sage urineerimine, kasvajad, artriit, põrnavaevused, kõrivaevused, südame-veresoonkonnahaigused, kõhulahtisust ja oksendamist põhjustavad põletikud (palavikud), letargia, kehv isu, kõhukinnisus, uriinipeetus, rasvumine.
Paastumine selitab ja teravdab meeli, annab kehale kergust, ergutab isu, annab energiat ja elujõudu, reguleerib nälga ja janu ning reguleerib siseorganite tööd.
Siiski mõnel juhul on paastumine vastunäidustatud: näiteks, kui inimene on liiga nõrk ja (haigusest) kurnatud. Samuti ei ole täispaast mõistlik alaealistele ning rasedatele. Sel juhul tuleks teha leebet puhastavat ravi.
Ööbimine:
Ööbimine toimub Men Lingi maakeskuses, voodites, valgete linade vahel. Meil on kahe-, viie- ja kuuekohalised mugavad punaste vaipadega elegantsed toad.
Juhendajad:
Paastulaagrit viivad läbi tiibeti meditsiini terapeudid Kaido ja Silva Soobik (Õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM) dr. Nida Chenagtsangi käe all Hispaanias ja Prantsusmaal). Silva Soobik on omandanud Tartu Tervishoiukõrgkoolis toitumisnõustaja eriala.
Hind:
Hind: 149 eurot, millest 35 eurot jääb loobumise korral tagastamatuks.
Käibemaksukohuslasel lisandub hinnale käibemaks.
Osalemisest loobumise tingimused:
Kui ilmneb, et laagrisse ei ole võimalik tulla, siis palume sellest võimalikult vara teatada e-kirjas silva (ätt) tibetmed.ee. Pakume võimaluse osaleda mõnes teises laagris või tagastame tasutud makse põhiosa. 35 eurot, jääb broneerimistasuna tagastamatuks.
Lisainformatsioon:
silva (ättt) tibetmed.ee Tel: 5166646