Ohustatud Ravimtaimede Kasvatamine

Ohustatud ravimtaimede kasvatamise õpik.

25.00 

Saadavus: Laost otsas

Kirjeldus

Ohustatud Ravimtaimede Kasvatamine ja Säilitamine

2016 aastal ingliskeelsena välja antud raamat sisaldab 325 pildil kujutatud ravimtaime, sealhulgas ürte, põõsaid ja puid.

Taimed õitsevad Tiibetis, Indias ja Nepalis, Trans-Himaalaja vööndites ning India Lääne- ja Ida-Ghati troopilises ja subtroopilises piirkonnas.

Raamat sisaldab iga ravimtaime kirjeldust, teavet taimede paljundamise ja majandamise kohta, sealhulgas: mulla topograafia, idanemisviis, õige aeg kasvamiseks, töötlemismeetodid, paljundamine seemnete ja vegetatiivse paljundamise meetoditega. Soovitused katselistele istutusviisidele, ettevalistamistamisele; põldudele, tasastel aladele, kiviktaimla- ja terrassialadele istutamisele. Samuti on kirjeldatud taimede õiget kogumisperioodi ja kuivatamisprotseduure.

Raamatus kirjeldatakse iga taime maitset, omadusi ja kasutusalasid koos perekonnanime, botaanilise, teadusliku perekonnanime, ingliskeelsete ja hindikeelsete nimedega, samuti tiibetikeelset nime

Ohustatud ravimtaimede kasvatamist käsitlev raamat on nende liikide paljundamise katseline juhend.

See on mõeldud teadlastele, etnobotaanikutele, keskkonnakaitsjatele, taimeteadlastele, aiapidajatele ja praktikutele, kes on huvitatud ravimtaimeaedade loomisest nii maal kui linnas. Ohustatud ravimtaimede loetelu, mis põhineb WWF-i (World Wide Fund for Nature, 2000) ja TRAFFIC India (kaubanduse taimestiku ja loomastiku kaubandusandmete analüüs, 2000) juhistel koos Tiibeti meditsiinist võetud täiendavate kriteeriumidega.

Ohustatud ravimtaimede kasvatamise ja säilitamise  raamat on esimene omataoline, mis on kooskõlas nii traditsiooniliste kui ka tänapäevaste kasvatusmeetoditega ning põhineb peamiselt traditsioonilistel teadmistel, autori isiklikul kogemusel ja tähelepanekutel ning praktilistel põllul tehtud katsetel.

Autor: dr. Tsultrim Kalsang (MD) Tiibeti Meditsiini- ja Astroloogiainstituudi Materia Medica osakonna juhataja asetäitja.

Lehekülgede arv: 400

Keel: Inglise

Väljaandja: Men Tsee Khang Kirjastus, India

Lugemist