Palvelipud

Tiibeti palvelipud

Mis on palvelipp:

Tiibeti palvelipp on enamasti värviline ristkülikukujuline mantrate ja pühade ikonograafiliste kujutistega täis trükitud riie, mis on seotud välitingimustes puude, mäestikes kaljunikkide või elukeskkonnas hoonete külge. Neid kasutatakse ümbritseva keskkonna,  loodusobjektide ja elusolendite aluseks olevate algelementide tasakaalustamiseks ja jõustamiseks ning soodsate tingimuste loomiseks vaimse arengu teel. Arvatakse, et palvelipud on pärit tiibeti algsest spiritualistlikust traditsioonist, Bönist. Kogemuspõhine teadmine nende toimimise efektiivsusest on aga palvelippude kasutamise traditsioonil lasknud jõudsalt säilida tänapäevani.

Mitmevärvilisi palvelippe on näha nii Himaalaja regioonis pühapaikade juures, puhastes ürgse loodusega rahvale olulistes kohtades aga ka kodustes majapidamistes nii hoonete vahelistel aladel õues, kui ka toas akende ja uste juures või mööbli küljes. Peamiseks palvelipu toimimispõhimõte seisneb selles, et liikuv õhk tubades või tuul õues viib lipule trükitud mantrate ja pühapiltide võnke lõputusse ruumi laiali, mõjutades seeläbi peenenergeetilisel tasandil ümbruskonna viite algelementi ning nendega seotud vaimseid ja füüsilisi aspekte kõigis tajuvates olendites ja füüsilistes kehades.

Palvelippude ülesriputamiseks on astroloogiliselt sobivad ja ebasobivad päevad.

Üldiselt öeldakse, et et parim aeg uute lippude püstitamiseks on päikesepaistelistel ja tuulistel päevadel hommikuti. Eriti headeks päevadeks peetakse esmaspäevi.

Sobivate  ja ebasobivate päevade kohta saate lähemalt lugeda siit: prayerflags.com